Sklepy wielobranżowe i jednobranżowe

Jeżeli chcemy kupić sobie jakieś ubranie wybieramy się do sklepu odzieżowego. Potrzebne nam są buty, więc kroki kierujemy do obuwniczego. Interesuje nas komputer, tablet, konsola do gier, czy przykładowo telewizor, udajemy się do sklepu z elektroniką. I możemy tak wymieniać bez końca. Zatem mamy tu do czynienia ze sklepami branżowymi, których nie brak.

Istnieją co prawda sklepy wielobranżowe, ale to zazwyczaj w tych ukierunkowanych na określony asortyment możemy nabyć lepszej jakości towar, a i wybór jest znacznie bogatszy. Taką wielobranżowość obserwujemy też kiedy widzimy produkty reklamowane w telewizji. Wówczas to nie ma sztywnych ram odnośnie towaru, czy choćby usług, liczy się tylko promocja z telewizji.

15867999054_9dd664d3f7_c

Niekiedy jej odzwierciedleniem jest też Internet i przykładowo taki sklep tv serwuje nam produkty, które znamy ze szklanego ekranu, z reklam telewizyjnych. Również tutaj jest szeroki asortyment, wielobranżowość, ale w odróżnieniu od sklepów, gdzie możemy kupić „to i owo” często na stanie mamy produkty dobrych marek i to wysokiej klasy.

Często też można zaobserwować obniżkę cen za polecane produkty. Pomimo tej różnorodności, nie ma w takim sklepie internetowym bałaganu, gdyż wszystko jest podzielone na kategorie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *