17

Konieczność noszenia ortezy lędźwiowo krzyżowej

Jeżeli chodzi o ortezy to noszone one są po wszelkich zabiegach i wówczas możemy mówić o dalszym leczeniu, które to jednak najtrafniej nazwać rehabilitacją.

Proces taki często jest długotrwały, ale niezwykle konieczny, aby nie nabawić się jakichś wad, które w rezultacie poczynią nieodwracalne skutki, a ewentualne bóle będą nas trapić czy to na zmianę pogody, czy w przypadku jakiegoś nawet najmniejszego wysiłku fizycznego. Dlatego takiego przypadku nie należy bagatelizować, a założenie ortezy traktować jako konieczność.

Przykładem może być orteza lędźwiowo krzyżowa, która to stanowi gorset odpowiedzialny za stabilizację kręgosłupa, ewentualnie w niektórych przypadkach także eliminowanie dolegliwości w okolicach klatki piersiowej. Stabilizator taki jest wykonany tak, by w jak najmniejszym stopniu odczuwać dyskomfort, ponadto istotne jest też to, że mamy tu do czynienia z gorsetem wykonanym z elastycznych taśm, nie powodujących nadmiernego ucisku, a ponadto ortezy tego typu posiadają możliwość regulacji docisku. Oczywiście wówczas trzeba pamiętać, że zbyt wyraźne rozluźnienie może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

Pomimo, że mówimy tutaj o dość specyficznym produkcie to nie należy się martwić o brak dostępności takiej protezy, ponieważ wystarczy skorzystać z Internetu, gdzie ofert jest wiele i bez problemu znajdziemy nie jeden typ takiego stabilizatora. Zatem zakupy online mogą rozwiązać ów problem. Kroki takie należy wykonać po uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *