qlqktkpturbxy80nzc2ztc0ntrknte5nju4yjiymjmwzdnjodbly2zlmc5qcgeslqmazmpnffdndfetbc0dim0bwg

Jak zadbać o zdrowie uprawiając sport?

Prawie każdemu miłośnikowi sportu zdarzyła się kiedyś kontuzja. Podstawą bezpiecznego uprawiania sportu jest dbałość o zdrowie i stan swojego ciała. Często narażone na urazy są nogi.

Warto potroszczyć się o ich sprawność. Od masażu zmęczonych stóp po treningu (przydatny jest do tego specjalny masażer do stóp) do badań kontrolnych u lekarza. Istotne jest, aby nie bagatelizować bólu. Jeśli dyskomfort nie mija – nie czekaj. Lepiej zainterweniować jak najwcześniej. Wiele osób inwestuje w specjalistyczne, profesjonalne usztywniacze czy ochraniacze. Kostki i kolana są bardzo narażone na różnego rodzaju urazy. Raz zwichnięta kostka często nie wraca już do dawnej sprawności. Nierzadko do prawidłowego funkcjonowania po urazie jest niezbędna orteza stawu skokowego.
Zawsze byłam zdania, że o nasze zdrowie trzeba walczyć, stawiać je na pierwszym miejscu. Oczywiście – sport jest zdrowy. W wyniku wysiłku fizycznego wytwarzają się endorfiny. Paradoksalnie – ćwicząc regularnie, przybywa nam sił. Jednak czasem trzeba przystopować i skoncentrować się na regeneracji, która jest równie ważna. Zdrowie jest bezcenne. Dlatego poświęcam mu czas i nie oszczędzam na nim jeśli to miałoby mu zaszkodzić. Choć nie ukrywam – czyham na okazje zakupowe, aby kupić odpowiedni stabilizator czy rękawice treningowe.

Na niektórych przedmiotach można sporo zaoszczędzić, ale gdy w grę wchodzą badania lekarskie… Tu nie szukam najtańszej opcji. Zawsze wybieram najlepszego lekarza, który odpowiednio zadba o moje zdrowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *