2

Czy tele sklepy wciąż istnieją?

Wraz z rosnącą popularnością telewizji w naszym kraju, z szerokim zainteresowaniem spotykały się tak zwane tele sklepy. Były to firmy, które oferowały swoim klientom, którzy z kolei rekrutowali się spośród osób oglądających telewizję, wysokiej jakości produkty.

 

Główną zaletą, jaką tele sklep miał nad tradycyjnym sklepem, był odpowiedni dobór asortymentu. To właśnie tutaj można było zaopatrzyć się w takie artykuły, które normalnie po prostu były niedostępne. Przede wszystkim były to towary sprowadzane zza granicy. Ich kupowanie często wiązało się z uzyskaniem przez konsumenta pewnego poczucia luksusu. Obecnie jednak, gdy tak bardzo popularne stały się zakupy w Internecie, rola tele sklepów na polskim rynku znacznie zmalała.

Według specjalistów szansę na zdobywanie kolejnych klientów mają tylko te firmy, które uruchomiły, obok sprzedaży telefonicznej, kojarzonej zazwyczaj z działalnością tele sklepu, także możliwość robienia zakupów przez Internet. To, co łączy współczesne tele sklepy ze sklepami telewizyjnymi, które były tak popularne jeszcze kilkanaście lat temu jest promocja z telewizji. Jest to niezwykle skuteczna forma reklamy, która daje producentom i dystrybutorom wiele różnego rodzaju możliwości.

źródło: http://www.tvokazje.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *